Koronkowe wariacje

wpis w: Kreacje PL | 0

Jeszcze nie tak dawno sukienki były kreacją noszoną przez kobiety jedynie na wesela, oficjalne okazje czy wieczorowe wyjścia. Dzisiejsza moda odchodzi już od schematów, szablonowego łączenia stylizacji z daną okazją, a dynamicznie zmieniające się trendy pozwalają na swobodę w doborze noszonych ubrań. Coraz częściej przez ubiór chcemy wyrazić siebie, podkreślić swoją osobowość, charakter, a także pokazać swoje zainteresowania. Obcowanie z modą stało się motywem poszukiwania nowych wrażeń, struktur, intrygujących rozwiązań, czy też budowania naszego otoczenia i codzienności. Nikt nie ujął by tego lepiej niż znana w modowym świecie redaktorka naczelna amerykańskiego czasopisma „Vogue,” sama Anna Wintour, mówiąc krótko: Stwórz swój własny styl… niech będzie unikalny dla ciebie i rozpoznawalny dla innych. Wobec tego, wspomniane na początku sukienki możemy swobodnie dobierać według własnych upodobań. Wygodną stylizację stworzysz, wybierając sukienki z dzianiny o sportowym kroju z elementem bardzo kobiecym jakim jest koronka.

Sukienka w optyce dwuwarstwowej, z koronką w dolnej części oraz aplikacjami umieszczonymi w okolicach biustu i całego korpusu, to idealna propozycja dla naszej modelki Agnieszki. W jednej z wcześniejszych sesji zdjęciowych poznaliśmy już Agnieszkę jako osobę niezwykle kobiecą i urokliwą, a przy tym kochającą swoją pasję, jaką jest CrossFit. Chcąc podkreślić wszystkie walory modelki oraz jej sportowe zacięcie, w tej odsłonie zaproponowaliśmy kreację codzienną, jednak niezwykle szykowną. Wszak koronka kojarzona jest z materiałem często wykorzystywanym jako element zmysłowej bielizny, czy też bardzo eleganckich kreacji. Tą stylizacją trochę wybiegliśmy poza standard.

Połączenie dzianiny, koronki oraz klasycznej czerni i bieli w tym przypadku są najbardziej odpowiednim rozwiązaniem, wyglądają szykownie, a zarazem oryginalnie. Do tego, zdecydowanie pięknie podkreślają figurę Agnieszki. Dopasowana dzianinowa góra i rozkloszowany koronkowy dół, nadaje uniwersalny, miejski wygląd. Zaproponowany model sukienki charakteryzuje się również wygodnym zaokrąglonym dekoltem i krótkim rękawkiem, na wzór t-shirta. Ponadto delikatne sploty włókien koronki i wzory jakie przybiera całość nadaje stylizacji klasy oraz delikatnego dziewczęcego uroku. W duecie z butami sportowymi stylizacja tworzy nowoczesną, niezależną i komfortową propozycję na co dzień.
Efekt na pierwszy rzut oka może się wydawać dziwny, ale warto dać mu szansę – szybko podchwycicie tę ideę kompozycji. Naszej modelce stylizacja przypadła do gustu, więc eksperymentujcie z modą i Wy! Różnorodność dostępnych krojów sukienek z elementami koronki daje wiele możliwości stworzenia wymarzonej stylizacji.

Modelka: Agnieszka
Fotograf: Paweł Miecznik
Make-up: Paulina Kurowiak
Stylizacja: Paulina Kurowiak