Słodka jesień w obiektywie

wpis w: Kreacje PL | 0

Dobierając swoje stylizacje, zapewne każdy z nas kiedyś zastanawiał się, dlaczego w pewnych kolorach wygląda korzystnie, a w innych szaro i ponuro. Zależy to od typu urody jaki reprezentujemy. Każdy jest na swój sposób inny, a tę bogatą różnorodność urody można łatwo dostrzec, gdy tylko rozejrzymy się wokół siebie, chociażby przechadzając się ulicami. Punktem wyjścia do określenia kolorystycznego typu urody stały się pory roku, czyli wiosna, lato, jesień i zima. Choć, tak jak już wspomnieliśmy na początku, różnimy się i oczywiście trudno byłoby przypasować każdego pod ten określony schemat, to wzorce te stały się kluczowym punktem odniesienia, żeby w minimalnym stopniu określić, w jakim kierunku zmierzać i jakich błędów nie popełniać. Dziś, mimo wszystko, chcę nawiązać do jednego z czterech wymienionych typów urody – do jesieni. Prawdę mówiąc, warto kiedyś spróbować własnych sił i określić swój kolorystyczny typ urody, będzie to miłym wyzwaniem i przyniesie z pewnością sporo pozytywnych emocji. Choć nie jest to coś intelektualnie stymulującego, z pewnością dostarczy pomocnej i praktycznej przy doborze stylizacji wiedzy.

Kasztanowe, rude lub miedziane włosy, to zdecydowanie ciepły typ kolorystyczny jakim jest jesień. Jesień charakteryzuje się również zielonymi, oliwkowymi, piwnymi lub błękitnymi oczami, jasną karnacją, a kontrastem dla jasnej skóry są usta, które miewają nutkę kolorystyki koralowej lub brzoskwiniowej. Przykładem jesieni jest jedna z naszych przedstawionych już wcześniej modelek – Agnieszka. Agnieszka to zdecydowanie wyjątkowa osoba, ponieważ łączy w sobie delikatność i temperament, czym również cechuje się jesień. Inspiracji kolorystycznych dla typu urody, jakim jest nasza modelka, warto szukać przede wszystkim w złotej jesiennej przyrodzie. Barwy mchu, ceglastej czerwieni, wrzosu, khaki, safari i brązy to ciepłe kolory, które z pewnością nadadzą blask stylizacji i podkreślą naszą delikatność. Gama kolorystyczna dla tego typu urody jest bardzo szeroka, co daje możliwość dowolnego łączenia kolorów i eksperymentowania z dobieraniem odcieni.

Przy doborze stylizacji dla Agnieszki postanowiliśmy zwrócić uwagę nie tylko na kolorystykę, ale przede wszystkim na wygodę. Nasza modelka boryka się ze stosunkowo trudną niepełnosprawnością, dlatego zaproponowaliśmy jej cienką lnianą koszulę w wygodnym, ale równocześnie casualowym wydaniu. Klasyczny fason i zgrabny kołnierzyk, a do tego rękawy o długości ¾ zapewniają najwyższy komfort noszenia oraz pozwalają na dopasowanie koszuli do indywidualnych preferencji modelki. Len to tkanina bardzo miła w dotyku, lekka i bardzo przewiewna, dlatego stanowi doskonałą bazę pod kreacje letnie, a także wczesnojesienne. Chociaż czerń nie jest kolorem dla Agnieszki, gdy zdecydujemy się, tak jak w przypadku tej stylizacji na czarny topik lub inny ubiór pod spód w tym kolorze, warto pamiętać o żelaznej zasadzie, by ożywić ją kolorami z palety jesieni. Tak więc w tej stylizacji główną rolę zdecydowanie wiedzie jasno oliwkowa lniana koszula, która ożywa urodę Agnieszki. Panie jesieni powinny stawiać na delikatny, naturalny makijaż, który nadaje świeżości tej codziennej stylizacji. Koszule lniane można nosić na wiele sposobów. Sprawdzą się jako eleganckie ubranie – do pracy, a także codzienne – na zakupy czy spacer.

Modelka: Agnieszka
Fotograf: Krzysztof Ślachciak
Make-up: Paulina Kurowiak
Stylizacja: Paulina Kurowiak
Współpraca: Posnania (posnania.eu)