Girl on wheel

wpis w: Kreacje PL | 0

Internetowy żurnal Monomoda jest tworzony przy współpracy osób niepełnosprawnych i do nich skierowany. Chcemy prezentować zarówno praktyczne kreacje codzienne, jak i te eleganckie, na wyjątkowe okazje. Indywidualny dobór stroju dopasowanego do sylwetki, osobowości oraz konkretnego rodzaju niepełnosprawności pozwala podkreślić atuty, zatuszować niedoskonałości oraz spojrzeć na siebie w nowym świetle. W ten sposób można wspomóc dbanie o swoje zdrowie psychiczne, zwiększyć poczucie swobody i atrakcyjności oraz podnieść poziom własnej motywacji. Te wszystkie czynniki wpływają także na kształtowanie dobrych relacji z otoczeniem. Tak rozumiany projekt jest nie tylko świetną zabawą, ale także ogromną inspiracją.

Podczas kolejnej sesji spotkaliśmy się z Agatą, młodziutką studentką kochającą pisać. Prowadzi bloga „Girlonwheel”, w którym bogato opowiada o swoich podróżach, codzienności, a także o makijażu i modzie. Kreatywności nigdy za wiele, dlatego tym razem eksperymentowaliśmy z wolnością, artystycznym smakiem i oryginalnością. Stylizacja w stylu Boho którą zaproponowaliśmy Agacie jest mieszanką azteckich, hinduskich i orientalnych wzorów, ale tym razem z klasycznym sznytem. Elegancka tunika z krótkim rękawem zapewnia swobodę, a bajeczne kolory i wyraziste wzory geometryczne i kwiatowe sprawiają, że to bardzo przyjemny i pełen stylu outfit. Styl boho może być pastelowy i romantyczny, ale także ostrzejszy, wzbogacony masywnymi dodatkami. Tkanina z jakiej wykonano tunikę jest bardzo lekka i przyjemna w dotyku, dzięki czemu nadaje całej kreacji nutkę elegancji. Można ją łączyć na wiele sposobów, dzięki czemu sprawdzi się w kompozycji dużej ilości różnych stylizacji.

Zamiast funkcji sukienki, jaki w tym przypadku zaprezentowała Agata, tunikę można również łączyć z gładkimi, klasycznymi spodniami lub jeansami, a nawet prostymi legginsami by zaakcentować soczyste kolory. Styl orientalnych wzorów i kolorów jaki prezentuje boho to umiejętność łączenia własnej inwencji, estetyki i kreatywności. Należy uważać by nie przesadzić z doborem zbyt wielu elementów, by efekt nie stał się zbyt przerysowany. Mimo czerpania inspiracji i fascynacji wieloma kulturami, połączenia lekkości, swobody oraz nonszalancji, w gruncie rzeczy w stylu boho stylizacje muszą być jak najbardziej przemyślane. Dlatego strój zaproponowany Agacie nie odbiega od klasyki, a zawiera jedynie akcent boho. Wyłącznie przód tuniki jest bogato zdobiony printami, natomiast tył tkaniny całkowicie gładki. Dzięki połączeniu z balerinami, kreacja całkowicie nadaje się do noszenia na co dzień oraz bardziej dystyngowane spotkania.

Współpraca: posnania.eu