Szkice dla Agnieszki – delikatność i temperament

wpis w: Szkice PL | 0

Delikatność i temperament kobiet o jesiennym typie urody doskonale podkreślają kolory pomarańczowe, w których wyglądają zjawiskowo i pięknie. Dobierając odcienie pomarańczowe warto wziąć pod uwagę okazję w jakiej się znajdujemy.

Gdy czujemy, że konkretna sukienka została stworzona właśnie dla nas, przed zakupem warto pokierować się nie tylko intuicją, ale również rzetelną wiedzą. W niektórych kolorach i krojach jest nam lepiej, a w niektórych wyglądamy mniej korzystnie. By zaoszczędzić sobie nietrafionych zakupów i niezadowolenia, warto pokierować się bardziej dogłębną analizą kolorystyki, kroju i odpowiedniej interpretacji własnej urody, by dobrać stylizacje nam najbardziej odpowiednią.

Jesień jest ciepłym typem urody. Kobiety o takiej urodzie mają delikatną jasną skórę, włosy rude, miedziane, rudy-blond lub kasztanowe, a oczy zielone, oliwkowe, piwne lub błękitne ze złotymi plamkami. Dobierając kolory stylizacji osoby z jesiennym typem urody powinny inwestować w kolory zieleni, szczególnie odcienie, takie jak zgniłe zielenie, kolory mchu, morskie zielenie czy khaki. Delikatność swojej urody podkreślić można kolorami beżu i ècru, dowolnie ze sobą łączyć z klasycznymi odcieniami brązu, który staje się w tym przypadku doskonałą alternatywą dla czerni. Poza podstawową gamą kolorystyczną w garderobie kobiecej jesieni może również znaleźć się taka kolorystyka jak: miodowe lub musztardowe żółtości, oliwka, ceglasta czerwień i wrzosowy fiolet. Delikatność i temperament kobiet o jesiennym typie urody doskonale podkreślają kolory pomarańczowe, w których wyglądają zjawiskowo i pięknie. Dobierając odcienie pomarańczowe warto wziąć pod uwagę okazję w jakiej się znajdujemy. Gdy chcemy wyglądać klasycznie i elegancko należy dobrać bardziej stonowane odcienie wpadające w kolor łososiowy. Natomiast bardziej wyraźne i jaskrawe pomarańcze, oddalają się od klasyki, dzięki czemu swobodnie można je nosić na co dzień. Kobiety o jesiennym typie urody winny unikać kolorów tj.: biel, w której bardzo blado wyglądają, czerni – bardzo przytłaczającej i chłodnej, szarości i granatu – które podobnie jak czerń podkreślają bladość cery, a ponadto optycznie postarzają.

Dobra stylizacja i dopasowanie kolorystyczne, wiązać się musi w całość z krojem odpowiednim dla danej sylwetki. Sukienki koszulowe, zwane też szmizjerkami, często występują jako modele w całości zapinane na guziki, z paskiem w tali podkreślającym atuty sylwetki. Prosty krój sukienki, na wzór długiej męskiej koszuli, z wyciętym w serek dekoltem, funkcjonalnym kołnierzykiem i zapięciem na guziki to optymalna propozycja dla pań z większym biustem, które chcą podkreślić swoje atuty. Jednolity materiał, by podkreślić wówczas kobiecą sylwetkę, warto ozdobić oryginalnym paskiem z tej samej tkaniny. Funkcjonalna długość sukienki oraz rękawów są przede wszystkim praktyczne. Pomarańczowa szmizjerka z kołnierzykiem, dekolt w serek i pasek w tali, to sukienka, która znakomicie nada się na codzienne spacery i wyjścia z przyjaciółmi, dodając kobiecego subtelnego uroku.