Projekty dla Agnieszki

wpis w: Szkice PL | 0
Kojarzony jest ze stylem noszonym bardzo „na luzie”, lecz nie powinno się go utożsamiać z niedbałym stosunkiem do wyglądu.

Gdy na co dzień chcielibyśmy zachować pełną swobodę i poczuć się komfortowo, a sytuacja nie zmusza nas do zachowania sztywnych reguł dress code’u, warto postawić na strój casual (sportowy). Strój casual (sportowy) można uznać za ubiór jaki jest noszony do uprawiania sportu, ale również nie oznacza to zakładanie pełnego kreszowego dresu i ciężkich adidasów na rzep. Moda pozwala na dobór ubrań casual przez cały rok, zarówno w bardziej eleganckiej odsłonie, jak i tej swobodnej. Choć casual kojarzony jest ze stylem noszonym bardzo „na luzie”, nie powinno się go utożsamiać z niedbałym stosunkiem do wyglądu. Trzeba oczywiście wiedzieć, że nie na każdą okazję jest to stylizacja. Należy wyczuć odpowiednią porę i charakter sytuacji, by móc eksperymentować z tym stylem, a przy tym czuć się doskonale i wyglądać modnie. Chcąc zaproponować stylizację casual, w tej odsłonie, skupiono się na komforcie, swobodnych nie krępujących ruchów fasonach, prostocie i osobowości modelki.

W stylizacji zaproponowano połączenie trampek z bardzo modnymi sportowymi fasonami spodni i topu. W myśl całości stylizacji na wierzch sugeruje się ubranie komfortowej, luźnej bluzy z nadrukiem, wkładanej przez głowę, jako podstawowy element stylu sportowego. Ciekawe napisy lub dyskretne aplikacje na bluzie mogą stanowić element ozdobny, również dla osób dorosłych podążających za trendami modowymi. A trampki coraz częściej stanowią element garderoby będący idealnym obuwiem do każdego rodzaju stylizacji. Można je łączyć z klasycznymi spodniami, ale również z sukienkami i spódnicami. Pozostając przy pastelowej i delikatnej palecie barw całość ma eksponować pełnie kobiecości przy zaproponowanym stylu sportowym. A jaskrawa, neonowa opaska ma być elementem wyróżniającym całość ubioru.