Rysunki dla Jadwigi w trenczu

wpis w: Szkice PL | 0

Trencz jest doskonały, by zaznaczyć paskiem piękna kobieca talie, co sprawi że będzie to formalna stylizacja.Zestawiony z eleganckimi spodniami daje ubiór idealny by pokazać się w pracy, gdzie obowiązują zasady formalnego dress codu.

Nic innego nie kształtuje wizualnie tak sylwetki jak kobiecy płaszcz dwurzędowy ściągany szerokim pasem tzw. trencz. Element garderoby z którym również związana jest już spora historia. Zaczynając od klasyki noszony był jako nieprzemakalny płaszcz, uszyty z gabardyny, przez żołnierzy brytyjskich. Choć kojarzony był z ubiorem męskim mundurowych, z czasem zagościł również w damskiej garderobie. Lekkość fasonu i praktyczność tego odzienia wierzchniego może sprawić, że kreacja ta jest kobieca, elegancka i bardzo przemyślana. Zakładając trencz szykujemy się na eleganckie wyjście lub spotkanie.

Lecz, gdy chcemy poczuć się w swojej stylizacji bardziej swobodnie można nosić taki płaszcz nonszalancko rozpięty, pokazując pod spodem np. zwiewną sukienkę lub formalna spódnice ołówkową. Trencz jest doskonały, by zaznaczyć paskiem piękna kobieca talie, co sprawi że będzie to formalna stylizacja. Zestawiony z eleganckimi spodniami daje ubiór idealny by pokazać się w pracy, gdzie obowiązują zasady formalnego dress codu.

Lekki fason sprawia, że płaszcz ten nada się na pory przejściowe lub na chłodniejsze wiosenne wieczory. Choć z formalnym lookiem jest kojarzony coraz częściej można go również spotkać w casualowych odsłonach. Jednak najlepszym rozwiązaniem wciąż pozostają spódnice do kolan i eleganckie materiałowe spodnie. Należy zwrócić uwagę, że gdy decydujemy się na wybór spódnicy za kolano całość stylizacji optycznie skróci to naszą sylwetkę. Dlatego warto wyeksponować nogi, a tym bardziej wybrać do tego czółenka na wysokim obcasie. Beżowy długi trencz w takim zestawieniu to w pełni kobieca odsłona.

A pod spód jeżeli nie boimy się poeksperymentowac z moda, dopasowane body z golfem, nada całej stylizacji finezyjnej oprawy.