Emilia – szkic kreacji wizytowej

wpis w: Szkice PL | 0
Jest to jeden z najważniejszych elementów garderoby, jakie winno się mieć w swojej szafie. Doskonały na rodzinną imieninową kawę, czy inne przyjęcie w dobrym towarzystwie.

Wybierając się na proszone, rodzinne przyjęcie lub do teatru, w sytuacjach, gdzie panów zobowiązują sztywne ramy noszenia dobrze skrojonych garniturów, w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety w odsłonie informal, mają wiele możliwości doboru odpowiedniego ubioru. Nie jest to swobodny eklektyzm w noszonej kreacji, jak w odsłonie casual, jednak styl ten bywa różnie określany. Gdy zetkniemy się w zaproszeniu, na imieniny, z francuskim określeniem tenue de ville, z pewnością będziemy proszeni o przyjście w stroju wizytowym nieformalnym. Jest to jeden z najważniejszych elementów garderoby, jakie winno się mieć w swojej szafie. Styl wizytowy nie jest to ubiór formalny, jednak pewne zasady elegancji należy zachować. W sytuacji, gdy nastaną letnie, ciepłe dni, dobrze zastosować w swoim ubiorze lżejszą wersję żakietu, zamiast ciężkiego oficjalnego garnituru. W stroju wizytowym dziennym, jaki zaproponowano, nie ma ściśle przyjętych reguł i fasonów, dlatego uwzględnia się go dla osób ceniących swobodę, a przy tym chcącym wyglądać elegancko. W tej stylizacji biorąc pod uwagę osobę, która będzie ją nosić, wybrano gustowną bluzkę za biodra, wykonaną z zwiewnego materiału, w kolorze eleganckiego granatu.

Ponieważ w kobiecym stylu wizytowym nie ma sztywnych reguł, zarówno w doborze ubioru, jak i doborze kolorystycznym, można swobodnie, ale z umiarem dobierać odcienie i łączyć kontrastowe kolory. Ważne, aby zachować stonowany i skromny sposób ich doboru. Dlatego zamiast garsonki lub spódnicy, zaproponowano w tej odsłonie lniane, lekko sprasowane w kant spodnie w kolorach ziemi. Mimo, że w formalnym stroju uznane byłyby za nieprofesjonalne, przy tej kreacji ze swobodą można je nosić w połączeniu z zamszowymi balerinkami. Taki strój wizytowy można dobrać zarówno do urody, czy jako element na podkreślenie własnego charakteru. Ubiór wizytowy o charakterze dziennym sprawdza się na przyjęciach, wyjściach do teatru, czy opery lub na wystawę, ale również będzie doskonały na rodzinną imieninową kawę, czy inne przyjęcie w dobrym towarzystwie.